Poetyckie modły


Konkurs na poezję religijną. 
Stwierdziłam, że w sumie czemu nie, machnie się jakiś wiersz biały i po sprawie. Tylko, że właśnie teraz zwróciłam uwagę na to, z czym kojarzy mi się religia. Przede wszystkim z modlitwą. Ale myślę sobie: w zeszłym roku już pisałam wiersz o modlitwie, może tym razem warto by spojrzeć na to innym kątem? Zapominamy o tym jak wiele walorów ma religia. Nie chodzi tylko o modlitwę. Wiara przecież dotyczy uczuć, śmierci, nawet przyziemnych rzeczy, codzienności. Tym razem napisałam wiersz o śmierci. Bo czy nie ma nic bardziej absurdalnego w wierze niż śmierć? Jest tak wiele pytań. Co się stanie po śmierci? Kiedy trafimy? Czy spotkamy swoich bliskich? Czy istnieje niebo i piekło? Wydaje mi się, że ludzie za bardzo skupiają się na jednej rzeczy w własnej wierze. Ja skupiam się na modlitwie, inni na miłości, inni na swoich grzechach i dążeniu do poprawy. Każdy rozumie to inaczej. 

Czy da się to wszystko połączyć?

6 komentarzy:

 1. Poruszyłaś bardzo trudny temat. Poruszyłaś i tak naprawdę zostawiłaś, czuję niedosyt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Religia to obszerny temat, na który można godzinami rozmawiać. A ona sama jest rozumiana na milion sposobów przez każdego z nas. Istnieje dowolna interpretacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. temat rzeka. myślę, że właśnie ta niewiedza co do śmierci wywołuje w nas przerażenie przed nią.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Kiedy trafimy?" - chyba miało być "gdzie?" ;)

  Religia jest trudna, bo po prostu ciężko ją zrozumieć. Główne nurty religijne zostały stworzone wiele lat temu i "nie pasują" do dzisiejszych czasów. A ludzie zamiast je trochę dostosować i zrozumieć postęp, kurczowo trzymają się zasad i dziwią się, że coraz więcej ludzi jest ateistami.


  Można gdzieś przeczytać te wiersze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,mialo by "gdzie", aczkolwiek "kiedy" tez w sumie pasuje. Co do wiersza, niedlugo beda wyniki z konkursu i wtedy udostepnie go na blogu :)

   Usuń
 5. Myślę, że da się to wszystko połączyć. Bo są ludzie, którzy to łączą. Wiara jest to dla mnie między innymi coś co łączy ludzi.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 KAKTUSOWY SAD , Blogger